Radwanska in second stage in Australia Open

"Isia" pokonała Amerykankę Christinę McHale 6:2, 6:3 (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska of Poland is in second stage in Australia Open after victory over Christiną McHale 6:2, 6:3.

Była to czwarta konfrontacja czwartej w rankingu WTA Radwańskiej z 65. w tym zestawieniu McHale i trwała godzinę i 20 minut.

W trzech poprzednich spotkaniach 26-letnia obecnie Polka nie oddała młodszej o trzy lata rywalce łącznie ani jednego seta.
Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego miała nad Amerykanką góruje nad dzisiejszą rywalką pod względem doświadczenia i sukcesów. Wygrała 18 turniejów WTA w grze pojedynczej, a jej przeciwniczka - ani jednego.

Najlepszym wynikiem Radwańskiej w Australian Open jest półfinał sprzed dwóch lat, Amerykanka tylko raz - w 2012 roku - dotarła do trzeciej rundy.

W kolejnej rundzie tegorocznej edycji zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Kanadyjką Eugenie Bouchard i Serbką Aleksandrą Krunic.