QPR 0-1 Chelsea: Fabregas nicks vital late winner

Zwycięskiego gola zdobył Hiszpan Cesc Fabregas (Fot. Getty Images)
Cesc Fabregas scored with Chelsea's first shot on target two minutes from time to snatch a 1-0 victory at local rivals QPR on Sunday.

Zwycięskiego gola zdobył Hiszpan Cesc Fabregas po podaniu Belga Edena Hazarda. Był to pierwszy celny strzał gości w tym meczu. Ważną rolę w spotkaniu odegrał także belgijski bramkarz Thibaut Courtois, który popisał się wcześniej znakomitym refleksem po zaskakującym strzale Matta Phillipsa z kilku metrów.

"The Blues" mają 73 punkty, siedem przewagi nad drugim w tabeli lokalnym rywalem Arsenalem, który wczoraj wygrał z Burnley na wyjeździe również 1:0.

Porażka to fatalna wiadomość dla walczącego o utrzymanie w Premier League QPR, które ma dwa punkty straty do bezpiecznej strefy. Chelsea jest natomiast coraz bliżej mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Portugalczyka Jose Mourinho mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z ostatnim w tabeli Leicester City, którego piłkarzem jest Marcin Wasilewski.

Wczoraj "Lisy" wygrały na wyjeździe z West Bromwich Albion 3:2. Polak pojawił się na placu gry po przerwie i asystował przy golu na 2:2.

Dzisiaj odbywa się najciekawiej zapowiadające się spotkanie tej kolejki - derby Manchesteru na Old Trafford. Stawką jest trzecie miejsce. Obecnie zajmuje je United - 62 punkty, natomiast City ma 61.