Carabao Cup: Bednarek's team dropped out in the semi-finals

Southampton FC Jana Bednarka (z lewej) nie zagra w finale Pucharu Ligi Angielskiej po przegranej z Newcastle United. (Fot. Getty Images)
Southampton, in whose colours Jan Bednarek played the entire match, lost 1:2 away to Newcastle United and dropped out of the semi-finals of the Carabao Cup. 'The Magpies will play for this trophy for the second time in their history. In 1976, they lost to Manchester City.

Piłkarze Newcastle do wczorajszego rewanżu przystępowali po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Southampton 1:0, a wczoraj szybko objęli prowadzenie - w piątej minucie do siatki trafił Sean Longstaff. Kwadrans później ten sam zawodnik strzelił na 2:0 i losy dwumeczu były już praktycznie przesądzone.

W 29. minucie stratę zmniejszył Szkot Che Adams - była to trzecia bramka stracona przez "Sroki" w ostatnich 10 spotkaniach, która nie miała jednak większego znaczenia.

W drugiej parze półfinałowej rywalizują Manchester United i Nottingham Forest. W pierwszym meczu "Czerwone Diabły" zwyciężyły na wyjeździe 3:0. Rewanż na Old Trafford odbędzie się dzisiaj.

Finał rozegrany zostanie 26 lutego na londyńskim stadionie Wembley.

Puchar Anglii: Liverpool nie obroni trofeum, kolejne niepowodzenie "The Reds"