Carabao Cup: Aston Villa in final

Jack Grealish z Aston Villa walczy o piłkę z Wilfredem Ndidi z Leicester City. (Fot. Getty Images)
Aston Villa reached their first league cup final for a decade with a dramatic 2-1 victory over Leicester in the second leg of their semi-final at Villa Park.

Bramka przesądzająca o awansie drużyny z Birmingham padła w doliczonym czasie drugiej połowy. Wówczas to siatki trafił Egipcjanin Trezeguet (90+3.). Prowadzenie gospodarzom dał Matt Targett (12.), a wyrównał Nigeryjczyk Kelechi Iheanacho (72.).

W drugiej połowie na boisku pojawił się napastnik gości Jamie Vardy. Najskuteczniejszy piłkarz angielskiej ekstraklasy w tym sezonie (17 goli) był ostatnio kontuzjowany i jego występ stał pod znakiem zapytania.

Aston Villa zdobyła Puchar Ligi pięć razy w historii, ale ostatnio udało się jej to w 1996 roku. Czternaście lat później ponownie zagrała w finale, ale przegrała z Manchesterem United.

Rekordzistą jest Liverpool, który to trofeum wywalczył osiem razy.

Dzisiaj broniący trofeum Manchester City podejmie lokalnego rywala - United. W pierwszym spotkaniu "The Citizens" wygrali na Old Trafford 3:1.

Finał zaplanowano na 1 marca na Wembley.