Italian Cup: Juventus advances to the quarter-finals

Juventus Turyn z trudem awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. (Fot. Getty Images)
Juventus Turin advanced to the quarter-finals of the Italian Football Cup by beating Monza 2:1 at home. Polish national team goalkeeper Wojciech Szczęsny spent the entire match on the substitutes' bench for the hosts, while Arkadiusz Milik was introduced in the 82nd minute.

Juventus rozpoczął spotkanie w dosyć rezerwowym składzie i długo nie radził sobie z niżej notowanym rywalem z Serie A. Wprawdzie już w ósmej minucie bramkę dla turyńczyków zdobył Moise Kean, ale 16 minut później wyrównał Mattia Valoti.

Trener gospodarzy Massimiliano Allegri w drugiej połowie zaczął wprowadzać do gry podstawowych zawodników. Przyniosło to efekt w 78. minucie, gdy jeden z nich Federico Chiesa zapewnił gospodarzom awans. W ćwierćfinale Juventus spotka się z Lazio Rzym, które wyeliminowało Bolognę.

Pozostałe pary 1/4 finału tworzą: Inter Mediolan - Atalanta, Cremonese - AS Roma i Fiorentina - Torino.