Premier League: Manchester City is getting closer to the title

Mecz nioe był łatwy dla żadnej z drużyn, ale Manchester City wciąż wygrywa! (Fot. Getty Images)
Manchester City players are aiming for the seventh title of the English champion with confidence. In Saturday's 28th Premier League match, the leader of the table defeated Fulham 3-0 away.

Znajdujące się w strefie spadkowej Fulham przed atakami lidera skutecznie broniło się przez całą pierwszą połowę. Po przerwie wystarczył jednak kwadrans, aby goście zdobyli trzy bramki.

W 47. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Joao Cancelo na gola zamienił John Stones. W 57. błąd obrony drużyny z Londynu wykorzystał Gabriel Jesus, a w 60. wynik z rzutu karnego ustalił Sergio Aguero. Słynny Argentyńczyk, trapiony przez kontuzje, na trafienie w Premier League czekał aż 14 miesięcy.

"Wiedzieliśmy, że z Fulham czeka nas ciężki mecz. Wystarczy spojrzeć na ostatnie wyniki tej ekipy. Zagraliśmy jednak bardzo solidnie i znów mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa" - skomentował na antenie BBC Sport trener Josep Guardiola.

Jego podopieczni wygrali 17 z ostatnich 18 spotkań w Premier League. W tabeli nad drugim Manchesterem United mają aż 17 punktów przewagi. Lokalny rywal rozegrał jednak o dwa mecze mniej. Dzisiaj "ManU" podejmie West Ham United Łukasza Fabiańskiego.

Manchester City rozbił Southampton. Media: "Czas schłodzić szampana"