Spanish league: Serious injury to Vinicius

Obecenie nie wiadomo, kiedy Vinicius będzie mógł wrócić do gry. (Fot. Getty Images)
Real Madrid, a club in the Spanish Premier League, announced yesterday that striker Vinicius Junior tore a leg muscle during Brazil's match against Colombia in the 2026 World Cup qualifiers.

Stołeczny klub wyjaśnił, że badania lekarskie wykazały, iż Vinicius doznał naderwania mięśnia w lewej nodze. Kontuzji nabawił się podczas piątkowej porażki Brazylii z Kolumbią 2:1 i przed przerwą musiał zostać zmieniony.

Real nie podał harmonogramu powrotu piłkarza do zdrowia, ale tego typu urazy mogą skutkować dwumiesieczną przerwą od zajęć.

U Viniciusa "zdiagnozowano uszkodzenie lewego bicepsa kości udowej, które wpływa na ścięgno podkolanowe. Będziemy monitorować jego powrót do zdrowia" – oznajmił klub.

Madryt zakwalifikował się już do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po 13 rundach w lidze hiszpańskiej traci dwa punkty do lidera Girony. 23-letni Vinicius strzelił w tym sezonie dla Madrytu sześć goli, z czego trzy w dwóch ostatnich meczach drużyny.