Menu

Poll: Coronavirus restrictions scare European tourists away

Poll: Coronavirus restrictions scare European tourists away
Koronawirus pokrzyżował szyki wielu wakacyjnym wyjazdom. (Fot. Getty Images)
More than half of Germans, Brits and French would prefer not to go on vacation if it involves wearing face masks, later quarantine or undergoing a coronavirus test, according to a published YouGov poll.
Advertisement
News available in Polish

Według badania brytyjskiej firmy, omówionego przez agencję Reutera, wprowadzane w obliczu wzrostu liczby przypadków Covid-19 w Europie obostrzenia działają odstraszająco na większość potencjalnych turystów ze wszystkich badanych krajów.

We Francji, gdzie w ubiegłym tygodniu wprowadzono obowiązek poddania się testowi na koronawirusa dla podróżnych przyjeżdżających z 12 krajów wysokiego ryzyka, połowa ankietowanych zrezygnowałaby z wakacji w obliczu takiego obowiązku. Podobny odsetek francuskich turystów odstraszyłby obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych na zewnątrz.

W Niemczech, gdzie obowiązek testów wprowadzono wobec przyjezdnych ze 130 krajów, aż dwie trzecie osób zrezygnowałaby z wakacji zarówno wobec obowiązku przejścia testu, jak i noszenia masek na zewnątrz.

Podobnie wyniki wyglądały w innych badanych krajach: Danii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W każdym z tych krajów odsetek osób zniechęconych wyjazdem w przypadku konieczności noszenia masek wyniósł ponad 66 proc.

Tymczasem właśnie takie restrykcje obowiązują od lipca m.in. w Hiszpanii, przeżywającej możliwe początki drugiej fali pandemii w północno-wschodnich regionach. Odstraszająco na turystów działają również nakazy noszenia masek w pomieszczeniach. Takie regulacje zniechęcają do wyjazdów dwie trzecie Szwedów i Duńczyków, połowę Niemców i ponad 40 proc. Brytyjczyków.

Najbardziej do podróży zagranicznych zniechęca jednak konieczność przejścia kwarantanny po powrocie z urlopu - takie regulacje dotyczą od ubiegłego tygodnia m.in. Brytyjczyków wracających z wakacji w Hiszpanii i Portugalii. W obliczu takiego obowiązku z wycieczki zrezygnowałoby ponad 80 proc. Duńczyków, Szwedów i Niemców, 70 proc. Brytyjczyków i 65 proc. Francuzów.

Czytaj więcej:

Bank holidays w sierpniu 2020 r. Kiedy przypadają i co z podróżami?

Badanie: 6 na 10 Polaków nie planuje żadnego wyjazdu wakacyjnego

Hiszpania: Rekordowo niska liczba zagranicznych turystów w czerwcu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement