Polish National Hockey Team won over Ukraine

Hokejowa reprezentacja Polski wygrała po raz drugi w Krakowie (Fot. Getty Images)
National Hockey Team of Poland won over Ukraine 3:2 in Krakow. It second victory in Polish tournament.

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu biało-czerwoni awansowali na drugie miejsce w tabeli, które zapewnia awans do Elity. Jednak do zakończenia turnieju zespoły rozegrają jeszcze po dwa mecze.

Szkoleniowiec Polaków Jacek Płachta zdecydował, że rola pierwszego bramkarza w tym meczu przypadnie Przemysławowi Odrobnemu (na ławce pozostał Rafał Radziszewski).

Przez większość meczu zawodnik, który w minionym sezonie ligowym grał w JKH GKS Jastrzębie, zaprezentował się tak dobrze jak podczas pojedynku z Japonią. Jednak gol na 2:1 obciąża jego konto. W 42. min. indywidualną akcję Władysław Gawryk zakończył strzelając krążek między parkanami polskiego golkipera do siatki.

Wcześniej dwa gole zdobyli polscy hokeiści. W 34. min. na ławce kar siedział Mateusz Rompkowski, ale jego koledzy zdołali przeprowadzić kontrę, po której skapitulował Eduard Zacharczenko.

Trzecią tercję podopieczni Płachty rozpoczęli grając w podwójnej przewadze (to efekt dwóch kar, jaką w odstępie kilkudziesięciu sekund dostali dwaj Ukraińcy pod koniec drugiej odsłony). Po 34 sekundach od wznowienia gry Rompkowski zdobył gola.

Przy wyniku 2:1 inicjatywę przejęli rywale biało-czerwonych i wyrównali w 45. minucie. Polacy potrafili się jeszcze zerwać do walki. Na sześć minut przed końcem wykorzystali grę w przewadze.

Na 23 sekundy przed końcem meczu trener Ukraińców zdjął z lodu Eduarda Zacharczenkę. Dwa razy "zakotłowało się" przed bramką Odrobnego, ale wynik nie uległ zmianie.