Raków's first point, Włodarczyk's goal

Piłkarze Rakowa wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli. (Fot. Getty Images)
Raków Częstochowa drew with Sporting Lisbon 1-1 in the match of the 3rd round of the Europa League and scored the first point in this competition. In the second match of Group D, Sturm Graz drew at home with Atalanta Bergamo 2-2, and Szymon Włodarczyk scored one of the goals for the hosts.

Raków wczoraj nie tylko wywalczył swój pierwszy punkt, ale również zdobył pierwszego gola w fazie grupowej LE. Jego strzelcem w 79. minucie był Fabian Piasecki.

Częstochowianie, którzy swoje domowe mecze rozgrywają w Sosnowcu, mogli się pokusić o wygraną, bo przez niemal całe spotkanie grali z przewagą zawodnika. Już w ósmej minucie czerwoną kartką ukarany został napastnik gości Viktor Gyokeres.

Mimo osłabienia goście w 14. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Pedro Goncalvesa głową piłkę do siatki skierował Sebastian Coates. Później portugalska ekipa skupiła się na obronie i kontratakach.

Mistrzowie Polski wcześniej przegrali na wyjeździe z Atalantą 0:2, potem u siebie ze Sturmem 0:1. W kolejnym meczu LE zespół z Częstochowy zagra 9 listopada na wyjeździe ze Sportingem.

W tabeli Raków zajmuje ostatnie miejsce. Prowadzi Atalanta (7 pkt), przed Sportingiem i Sturmem (po 4 pkt).

Na półmetku fazy grupowej tylko trzy drużyny mogą się pochwalić kompletem trzech zwycięstw. W grupie E Liverpool rozbił Toulouse 5:1, w grupie H Bayer Leverkusen w takim samym stosunku pokonał Karabach Agdam, a w grupie D AS Roma wygrała ze Slavią Praga 2:0.

Zwycięzcy każdej z ośmiu grup awansują bezpośrednio do 1/8 finału, a ekipy z drugich miejsc zmierzą się w barażu z drużynami, które na trzecich pozycjach zakończą rywalizację w grupach Champions League.