Bayern's sure victory in Dortmund, Bayer still the leader

Piłkarze Bayernu rozgromili zespół z Dortmundu. Na zdj: Harry Kane. (Fot. Getty Images)
Borussia Dortmund lost at home to defending champions Bayern Munich 0-4 in the 10th round of the German top football league. Bayer Leverkusen remains the leader, having previously defeated Hoffenheim away 3-2.

Bayern sensacyjnie przegrał w środę z trzecioligowym Saarbruecken i odpadł w 2. rundzie Pucharu Niemiec, ale wczoraj rozstrzygnął klasyk Bundesligi praktycznie w ciągu pierwszych dziewięciu minut. Goście prowadzili po trafieniach Francuza Dayota Upamecano (4.) i Anglika Harry'ego Kane'a (9.), a do przerwy kompletnie zdominowali rywalizację na boisku.

BVB miała przebłysk tylko przez krótki okres na początku drugiej połowy, ale bramkarz Manuel Neuer, który rozegrał swój trzeci mecz o stawkę po dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, musiał wysilić się tylko raz - przy uderzeniu Marco Reusa.

Nadzieję kibicom gospodarzy odebrał ponownie Kane w 72. minucie. Był to jego 14. gol w tym sezonie Bundesligi, co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców, ex aequo z Gwinejczykiem Serhou Guirassym z VfB Stuttgart (drużyna ze stolicy Badenii-Wirtembergii zagra dziś z Heidenheim).

Anglik zakończył ten wieczór już jako samodzielny lider, bo w doliczonym czasie drugiej połowy skompletował hat-trick i poprawił dorobek do 15 bramek.

Borussia nie wygrała z Bayernem żadnego z ostatnich 11 spotkań, licząc wszystkie rozgrywki. Jej bilans w tym okresie to 10 porażek i remis.

Bayern ma 26 punktów i traci dwa do Bayeru Leverkusen. To jedyne drużyny, które nie przegrały jeszcze meczu ligowego w tym sezonie. Do wczoraj w tym gronie była także Borussia Dortmund, która pozostanie na czwartej pozycji z dorobkiem 21 punktów.