Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

No professional sport in England until 1 June at earliest

No professional sport in England until 1 June at earliest
Premier League czeka na wiadomość, kiedy rząd pozwoli na wznowienie treningów grupowych. (Fot. Getty Images)
No professional sport, even behind closed doors, will be staged in England until 1 June at the earliest, the UK government has announced.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Drugi etap rządowej "mapy drogowej", dotyczącej łagodzenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, obejmuje "zezwolenie na wydarzenia kulturalne i sportowe odbywające się za zamkniętymi drzwiami w celach transmisji, przy jednoczesnym unikaniu ryzyka kontaktów społecznych na dużą skalę".

Jak dodano, "obecnym celem rządu jest, aby drugi krok został zrobiony nie wcześniej niż 1 czerwca, pod warunkiem spełnienia tych warunków". "Organizacje powinny odpowiednio się przygotować" - podkreślono.

Premier League i inni organizatorzy wydarzeń sportowych będą teraz czekać na wiadomość, kiedy rząd pozwoli na wznowienie treningów grupowych przez sportowców, nawet jeśli przepisy dotyczące dystansu społecznego zostaną utrzymane.

W niedzielę rząd premiera Borisa Johnsona zapowiedział otwarcie od jutra kortów tenisowych i pól golfowych w Anglii. Na razie będzie można grać tylko z członkami własnego gospodarstwa domowego. Siłownie i baseny pozostaną zamknięte, ale dozwolone będzie pływanie na otwartych wodach, np. w morzu i jeziorze.

Wczoraj odbyło się również spotkanie w gronie Premier League. Angielska ekstraklasa ma nadzieję, że władze pozwolą na wykorzystanie wszystkich 20 stadionów, jeśli sezon zostanie wznowiony w przyszłym miesiącu.

Policja prosiła o rozgrywki na neutralnych obiektach, ale temu planowi sprzeciwiało się wiele klubów zagrożonych spadkiem, które uważają, że szkodzi to integralności sportowej ligi. "Wolimy, żeby wszystkie nasze kluby grały u siebie, jeśli to możliwe" - przyznał szef Premier League, Richard Masters.

Do końca sezonu pozostało dziewięć kolejek. Lider Liverpool prowadzi z przewagą aż 25 punktów nad Manchesterem City, który ma jeden zaległy mecz. 

Czytaj więcej:

Liga angielska: Policja chce móc odwołać sezon, jeśli kibice złamią zasady

Liga angielska: Kolejny sezon może być przy pustych trybunach

Liga angielska: Brane pod uwagę są krótsze mecze

"The Telegraph": Zakaz grupowej radości po bramkach

Korty tenisowe i pola golfowe w Anglii otwarte od środy, ale z ograniczeniami

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 12.04.2024
  GBP 5.0007 złEUR 4.2666 złUSD 3.9983 złCHF 4.3805 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement