Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna dobrowolnie poddał się tylu szczepieniom... (Fot. Getty Images)

Niemcy: Mężczyzna został zaszczepiony przeciw koronawirusowi 217 razy

Mężczyzna z Magdeburga na północnym wschodzie Niemiec twierdzi, że został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi 217 razy w ciągu blisko dwóch i pół roku, i to ośmioma różnymi szczepionkami. Według naukowców nie miało to negatywnego wpływu na jego układ odpornościowy - podają niemieckie media.

Naukowcy z Uniwersytetu i Szpitala Uniwersyteckiego w Erlangen dowiedzieli się o 62-latku z artykułów prasowych - informuje portal tygodnika "Spiegel".

Badacze przeanalizowali próbki krwi pobrane od mężczyzny w różnych okresach. Okazało się, że jego układ odpornościowy nie tylko funkcjonował całkowicie normalnie, ale że niektóre komórki układu odpornościowego i przeciwciała przeciw SARS-CoV-2 występowały nawet znacznie częściej niż u osób, które otrzymały tylko trzy szczepienia - ogłosił zespół.

"Badacze podkreślili jednak, że mężczyzna jest odosobnionym przypadkiem. W związku z tym z wyników nie można wyciągać wniosków ani zaleceń dla ogólnej populacji" - zauważa "Spiegel". Grupa opublikowała wyniki badania we wtorek w czasopiśmie naukowym "The Lancet Infectious Diseases".

62-letni mężczyzna przekazał, że został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi 217 razy z powodów osobistych. Jak podają media, oficjalnie potwierdzono 134 szczepienia. Mężczyzna został zaszczepiony ośmioma różnymi szczepionkami, w tym różnymi szczepionkami mRNA.

"Nic nie wiadomo o jego motywach ani o tym, czy ma jakieś inne hobby" - pisze o szczepionkowym rekordziście portal dziennika "Bild". "Nawiasem mówiąc, podobno mężczyzna nigdy nie zaraził się koronawirusem" - dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9284
+0.0065
EUR
4.2530
+0.0049
USD
3.6878
+0.0111
CHF
4.6093
+0.0063
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu