Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Nawałka: I belive Glik will join the team in 6 days

Nawałka: I belive Glik will join the team in 6 days
Glik odniósł uraz barku na treningu podczas zgrupowania w Arłamowie. (Fot. Getty Images)
The manager of the Polish national football team, Adam Nawałka, belives that Kamil Glik, struggling with injury, will return to training with the team in six days
Advertisement
News available in Polish

Biało-czerwoni wczoraj przylecieli do Soczi, w której będą mieszkali podczas mistrzostwa świata w Rosji. We wtorkowym meczu towarzyskim z Litwą (4:0) Nawałka nie mógł skorzystać z Rafała Kurzawy i Kamila Glika.

„Rafał Kurzawa na rozruchu dzień przed meczem z Litwą odniósł kontuzję stawu skokowego. Liczymy, że za trzy dni dołączy do zespołu. Kamil jest w intensywnej fazie do powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, że za pięć dni wróci do pełnych obciążeń” – zaznaczył selekcjoner.

Glik odniósł uraz barku na treningu podczas zgrupowania w Arłamowie. Początkowo wydawało się, że uraz wykluczy go z udziału w mundialu.

„Kamil będzie bardzo ciężko pracował, aby sprawnie władał obydwoma rękoma, ale również pod względem wydolności i szybkości. Będzie trenował przed śniadaniem na czczo, aby przygotować się wydolnościowo. Będzie miał bardzo mało wolnego czasu. Chcę, aby dołączył jak najszybciej, ale w pełnym zdrowy. Treningi będą w pełni kontrolowane i bez zbędnych obciążeń. Wierzę, że będzie z drużyną za sześć dni” – podkreślił Nawałka.

Turniej w Rosji rozpocznie się już dzisiaj. W meczu otwarcia na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Advertisement