NBA League: Eight points for Sochana, an amazing win for Spurs

Sochan był niekwostionowaną gwiazdą meczu. (Fot. Getty Images)
Jeremy Sochan scored eight points for the San Antonio Spurs, and his team defeated the Phoenix Suns 115-114 away in an NBA league match in amazing circumstances. The Texas basketball players were losing by five points with less than a minute before the end of the match.

Praktycznie przez cały mecz nic nie zapowiadało zwycięstwa Spurs. Suns w trzeciej kwarcie wygrywali już różnicą 20 punktów, a ostatnia część gry zaczynała się przy ich prowadzeniu 95:82.

Goście systematycznie jednak odrabiali stratę, a wydarzenia z ostatnich sekund prawdopodobnie zapamiętają na długo. Wsad Victora Wembanyamy na 6,8 s przed końcem pozwolił Spurs zbliżyć się na punkt. Następnie pod własnym koszem gwiazdor Suns Kevin Durant pozwolił odebrać sobie piłkę i Keldon Johnson dał gościom pierwsze prowadzenie w meczu. Na zegarze pozostawało 1,2 s. Rzut Duranta równo z ostatnią syreną okazał się niecelny.

"Po prostu cały czas walczyliśmy. Trzymaliśmy się razem bez względu na wynik i próbowaliśmy naprawić błędy" - przekazał Johnson, który w całym meczu zdobył 27 punktów.

Wembanyama i Devin Vassell dołożyli po 18 pkt. 19-letni Francuz miał też osiem zbiórek i cztery bloki.

Sochan wyszedł do gry w pierwszej piątce zespołu. Przebywał na parkiecie 30 minut i w tym czasie trafił trzy z ośmiu rzutów z gry oraz dwa z trzech wolnych. Jego statystyki uzupełnia siedem zbiórek i pięć asyst. Popełnił pięć fauli.

Wśród pokonanych najlepszy był Durant - 26 pkt.

To była druga w sezonie wygrana Spurs, którzy na koncie mają też dwie porażki. Jutro ponownie zagrają na wyjeździe z Suns, którzy również mają bilans 2-2.