Messi's hat-trick and the smooth victory of Barcelona

Lionel Messi jest niezawodny! (Fot. Getty Images)
Barcelona's players beat Betis Sevilla 4-1 in a match ending the 28th round of the Spanish top flight. Three goals for the 'Catalonia Pride' were won by Argentine Lionel Messi, and one by Uruguayan Luis Suarez.

Messi prowadzenie swojej drużynie dał w 18. minucie, a drugą bramkę zdobył tuż przed przerwą. Po nieco ponad godzinie gry na listę strzelców wpisał się Suarez. Natomiast w 82. minucie autorem honorowego gola dla gospodarzy był Loren Moron.

Hat-tricka Messi skompletował trzy minuty później pięknym, technicznym strzałem, po którym piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki. W dolicznym przez sędziego czasie gry mógł strzelić czwartego gola, ale trafił w słupek.

Messi z 29 bramkami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. O jedenaście mniej ma drugi w zestawieniu Suarez.

W tabeli prowadzi Barcelona, która o dziesięć punktów wyprzedza Atletico Madryt. Stołeczny zespół w sobotę uległ na wyjeździe Athletic Bilbao 0:2.

Tego samego dnia udany powrót na ławkę trenerską Realu Madryt miał Zinedine Zidane. Jego podopieczni wygrali na własnym stadionie z Celtą Vigo 2:0. Do Barcelony "Królewscy" tracą 12 punktów.