Late Suarez double gives Atletico 2-1 win at Getafe in Spain

Luis Suarez uratował wygraną Atletico. (Fot. David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)
Luis Suarez needed a little more than 10 minutes to make up for his slow start to the season. Suarez scored two late goals to give Atletico Madrid a 2-1 win at Getafe in the Spanish league on Tuesday, ending the team’s two-match winless streak and extending a decade-long unbeaten run against its Madrid rival.

Do przerwy prowadziło Getafe po główce Serba Stefana Mitrovica. Gospodarze długo utrzymywali korzystny wynik, ale obraz gry zmieniła czerwona kartka, którą otrzymał w 74. minucie Carles Alena za brutalny faul na Matheusie Cunhi. Grając w przewadze liczebnej goście zepchnęli Getafe do obrony. Dwie akcje skutecznie wykończył Suarez w 78. i 90. minucie.

Atletico objęło prowadzenie w rozgrywkach, wyprzedzając o punkt lokalnego rywala - Real, który w środę będzie podejmować beniaminka z Majorki.

Getafe w sześciu meczach nie zdobyło jeszcze punktu i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, mając minimalnie lepszy bilans bramkowy od zespołu Alaves.