Liverpool on record losing streak after defeat to Chelsea

Jedyną bramkę dla Chelsea zdobył Mason Mount (po lewej). (Fot. Getty Imagea)
Liverpool are on a club-record losing streak at home after they were beaten 1-0 by Chelsea on Thursday. Mason Mount's first-half strike was enough to secure the three points for Thomas Tuchel's team in the Premier League clash at Anfield.

Chelsea pod wodzą trenera Thomasa Tuchela spisuje się bardzo dobrze. Niemiecki szkoleniowiec objął zespół pod koniec stycznia i "The Blues" od tego momentu nie doznali porażki.

Londyńczycy na Anfield byli drużyną wyraźnie lepszą. Blisko objęcia prowadzenie byli już w 24. minucie, kiedy do siatki trafił Timo Werner. Ostatecznie jednak po analizie VAR gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej niemieckiego napastnika.

Cel osiągnęli ostatecznie tuż przed przerwą. Mount zbiegł ze skrzydła do środka i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Alissonowi Beckerowi.

Liverpool nie potrafił znaleźć sposobu na zdyscyplinowaną obronę gości; "The Reds" oddali tylko jeden celny strzał.

"Graliśmy odważnie i z wielką żądzą zwycięstwa. Nawet na moment nie straciliśmy koncentracji. To był bardzo dobry występ całego zespołu" - ocenił Tuchel na antenie Sky Sports. W tabeli Chelsea zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącego Manchesteru City traci jednak aż 18 punktów.

Sytuacja pogrążonego w kryzysie Liverpoolu jest coraz gorsza. Podopieczni trenera Juergena Kloppa spadli na siódmą pozycję kosztem lokalnego rywala Evertonu, który pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 1:0 po goli Richarlisona. Szanse na obronę tytułu przy 22-punktowej stracie do lidera mają już tylko matematyczne.

"Mecz był zacięty, wyrównany, a talent Masona Mounta okazał się kluczowy. Musimy poprawić naszą grę w decydujących momentach. Brakuje nam jakości przy wykańczaniu akcji. Ta porażka to dla nas wielki cios, ale to jeszcze nie nasz koniec. Musimy zacząć wygrywać" - podkreślił Klopp.