Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

La Liga: Real Mallorca footballers enjoy a Neapolitan pizza

La Liga: Real Mallorca footballers enjoy a Neapolitan pizza
Pizza stała się symbolem rozpoznawczym niewielkiego klubu z Majorki. (Fot. Getty Images)
Pizza baked in Majorca, but with ingredients imported specially from Naples, is a culinary delicacy during Real Mallorca club dinners after each match in the Spanish football league.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Mogą jej też spróbować nieliczni fani, ci którzy mają szczęście, by zasiąść w klubowym sektorze dla VIP-ów.

Specjalny przenośny piekarnik do jej wypiekania został także sprowadzony ze stolicy regionu Kampania, słynącej właśnie z pizzy.

"Bez dwóch zdań, to najlepsza pizza jaką kiedykolwiek jadłeś" - ocenia hit klubowego menu prezes klubu Amerykanin Andy Kohlberg, były zawodowy tenisista specjalizujący się w grze deblowej, cytowany przez BBC.

Mallorca ma wiele międzynarodowych akcentów, a włoska pizza jest jednym z nich. Większościowymi właścicielami klubu jest amerykańskie konsorcjum, którego prominentnymi postaciami są właściciele drużyny NBA Phoenix Suns. Członkiem grupy inwestorów jest także Kanadyjczyk Steve Nash, w przeszłości jeden z najlepszych rozgrywających ligi NBA i kolega Marcina Gortata w klubie z Arizony, a obecnie szkoleniowiec Brooklyn Nets, faworyta do wywalczenia mistrzostwa.

Amerykanie kupili klub w 2016 r., gdy Real Mallorca był potężnie zadłużony i spadł do trzeciego poziomu rozgrywek w Hiszpanii. Od początku celem właścicieli było wprowadzenie go ponownie (ostatni raz w sezonie 2012/13) do La Liga, co udało się w 2018 r. W 2003 r. drużyna z Balearów zdobyła Puchar Hiszpanii, a w sezonie 1998/99 dotarła do finału Pucharu Zdobywców Pucharu, w którym uległa Lazio Rzym 1:2.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement