Serie A: Skorupski's team's defeat against Milan

Bologna uległa Milanowi 0:2. Na zdj. Rafael Leao z AC Milan (z prawej) walczy o piłkę z Nicolasem Dominguezem z Bologny. (Fot. Getty Images)
Lukasz Skorupski's Bologna lost at the San Siro to defending champions Milan 0:2 in the third round of the Italian football premier league. The goals for the 'Rossoneri' were scored by Rafael Leao and Olivier Giroud. Midfielder Kacper Urbanski sat out the entire match on the visitors' substitutes' bench.

W 21. minucie spotkania Charles De Ketelaere podał do wbiegającego w pole karne Leao, który płaskim strzałem pokonał Skorupskiego. W drugiej połowie Leao zaliczył asystę przy golu Giroud. Francuski napastnik oddał strzał z woleja. Milan w trzech meczach zdobył siedem punktów i jest liderem Serie A.

Spezia zremisowała u siebie 2:2 z Sassuolo. W składzie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpili Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca. Bramki dla Spezii zdobyli Simone Bastoni i M'Bala Nzola, natomiast dla Sassuolo trafili Davide Frattesi i Andrea Pinamonti. Spezia kończyła mecz w osłabieniu, bo w 81. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal. Sassuolo dominowało w posiadaniu piłki i stworzyło więcej sytuacji bramkowych, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa.

We wcześniejszym wczorajszym spotkaniu Juventus Turyn zremisował u siebie z Romą 1:1. W bramce gospodarzy wystąpił powracający po kontuzji Wojciech Szczęsny, a w drugiej połowie na boisko wszedł wypożyczony z Olympique Marsylia Arkadiusz Milik.

Szczęsny doznał urazu mięśnia uda 7 sierpnia w towarzyskim spotkaniu z Atletico Madryt i z tego powodu opuścił pierwsze dwie kolejki Serie A. Milik dołączył do "Starej Damy" oficjalnie w piątek rano, a wczoraj wszedł na plac gry w 77. minucie.

Prowadzenie "Stara Dama" objęła już w drugiej, kiedy trzecią bramkę w tym sezonie uzyskał Dusan Vlahovic. Serb popisał się mocnym, precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Do wyrównania doprowadził w 69. minucie Anglik Tammy Abraham.

Od pierwszych minut drugiej połowy w składzie gości był Nicola Zalewski. Z kolei od początku meczu w barwach Romy wystąpił Paulo Dybala - napastnik, który w tym roku przeniósł się do stolicy właśnie z Juventusu. Argentyńczyk asystował przy trafieniu Abrahama, a gdy został zmieniony w 78. minucie, większość fanów gospodarzy pożegnała go owacją na stojąco.

Roma straciła pierwsze punkty w tym sezonie - ma ich siedem i przed pozostałymi rozstrzygnięciami trzeciej kolejki zajmuje czwarte miejsce. Juventus zgromadził pięć i jest siódmy.

W rozegranym jednocześnie spotkaniu Cremonese przegrało przed własną publicznością z Torino 1:2, a w barwach gości od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił Karol Linetty.

W piątek wicemistrz Inter Mediolan przegrał w Rzymie z Lazio 1:3. Stołeczny klub jest wiceliderem tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.