Serie A: Eighth straight win for leading Napoli

SSC Napoli pewnie zmierza po mistrzostwo Włoch. (Fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP via Getty Images)
Napoli's players scored their eighth consecutive victory in the Italian Premier League. On the opening day of the 24th round, they defeated Empoli 2:0 on away goals and strengthened their hold on first place in the table. In the colors of the guests, Piotr Zielinski played until the third added minute of the second half.

Napoli objęło prowadzenie w 17. minucie, gdy piłkę do własnej bramki posłał Albańczyk Ardian Ismajli. Jedenaście minut później wynik ustalił Nigeryjczyk Victor Osimhen.

To jego 10. trafienie w ośmiu ostatnich kolejkach ligowych. W każdej z nich przynajmniej raz wpisał się na listę strzelców, a gola uzyskał także we wtorkowym starciu z Eintrachtem Frankfurt w 1/8 finału Ligi Mistrzów (2:0).

Od początku sezonu Osimhen zdobył 19 ligowych bramek i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Drugi Argentyńczyk Lautaro Martinez z Interu ma 13.

W 66. minucie nerwów na wodzy nie utrzymał obrońca Napoli Mario Rui, który został przewrócony przez rywala i w odwecie leżąc na murawie, kopnął go w nogę. Po obejrzeniu powtórki sędzia pokazał Portugalczykowi czerwoną kartkę. Rui będzie zapewne musiał pauzować dłużej niż tylko w następnym spotkaniu z Lazio Rzym 3 marca. Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać gry w przewadze.

Bartosz Bereszyński był rezerwowym Napoli, a Sebastian Walukiewicz - gospodarzy.

Ostatniej porażki w ligowej - i dotychczas jedynej w tym sezonie Serie A - podopieczni trenera Luciano Spallettiego doznali 4 stycznia z Interem Mediolan.

Od tego czasu przydarzyła im się jedynie wpadka w 1/8 finału Pucharu Włoch z Cremonese (2:2 po dogrywce i odpadnięcie w rzutach karnych), ale poza tym odnieśli komplet zwycięstw w ośmiu spotkaniach Serie A i jednym w Champions League. W tych dziewięciu meczach stracili łącznie dwie bramki, strzelili 21.

Napoli zgromadziło w lidze 65 punktów na 72 możliwe i ma 18 punktów przewagi nad Interem Mediolan. Wicelider zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z Bologną, której bramkarzem jest Łukasz Skorupski.