Italian League: Victories of the Milan teams

Piłkarze Interu okazali się bezkonkurencyjni dla rywali. (Fot. Getty Images)
Milan's teams won yesterday's matches of the 23rd round of the Italian soccer league. Runner-up Inter beat Udinese 3-1 at home, while third-placed AC Milan - in a special match for Silvio Berlusconi - won 1-0 away to Monza.

W Mediolanie bramki dla Interu zdobyli Romelu Lukaku z rzutu karnego, Henrich Mchitarjan i Lautaro Martinez, Udinese odpowiedziało tylko trafieniem Sandiego Lovrica. Natomiast Milan - nie bez trudu - wygrał na wyjeździe z Monzą 1:0 dzięki golowi w 31. minucie Brazylijczyka Juniora Messiasa.

"Rossoneri", po słabym początku 2023 roku, ostatnio wyraźnie odzyskali wigor. To ich trzecie z rzędu zwycięstwo, a drugie w Serie A - każde po 1:0. W środku tygodnia pokonali Tottenham Hotspur w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

"Mogliśmy spisać się jeszcze lepiej, Monza rozegrała świetną drugą połowę. Był to dla nas bardzo wymagający tydzień" - przyznał po spotkaniu trener Milanu Stefano Pioli, zadowolony - jak dodał - z postawy swojego zespołu w defensywie.

To był szczególny mecz dla Silvio Berlusconiego. Były premier Włoch jest właścicielem Monzy, ale w przeszłości przez wiele lat rządził w Milanie, doprowadzając ten klub do wielkich sukcesów również na arenie międzynarodowej.

Wicelider Inter zgromadził 47 punktów, a trzeci Milan 44. Z ogromną przewagą prowadzi zmierzające po tytuł Napoli (62).