Two goals by Benedyczak and an impressive victory for Parma in Serie B

22-letni napastnik jest zawodnikiem włoskiego klubu od lipca 2021 roku. Wcześniej występował w Pogoni Szczecin i Chrobrym Głogów. Kwota jego transferu wyniosła 2,4 mln euro. (Fot. Getty Images)
Parma Calcio striker Adrian Benedyczak scored two goals and his team won 5-0 against US Catanzaro in the fifth round of Serie B - the base of the Italian top football league. After a good performance in the first half, the Pole was replaced during the break.

Pierwszą bramkę dla Parmy zdobył Dennis Man. Benedyczak w 25. min wykorzystał rzut karny, a 15 minut później podwyższył na 3:0. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Anthony Partipilo i Antonio Colak - były gracz Lechii Gdańsk.

Benedyczak od początku sezonu jest w dobrej formie. Strzelił cztery gole w pięciu ligowych meczach. Były selekcjoner Fernando Santos powołał go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, jednak nie zagrał ani minuty przeciwko Wyspom Owczym i Albanii.

Parma po pięciu kolejkach ma 13 pkt i prowadzi w Serie B.