Italian league: Zieliński's team lost to Fiorentina, Piątek and Dragowski on the bench

Piłkarze Fiorentiny pokazali się w znakomitej formie. (Fot. Getty Images)
Napoli, with Piotr Zieliński playing the entire match, unexpectedly lost to Fiorentina 2: 3 at home in the 32nd round of the Italian Premier League, wasting a chance to advance to the first place. Polish footballers of the club from Florence - Bartłomiej Drągowski and Krzysztof Piątek - were substitutes that day.

"Szokujące zwycięstwo Fiorentiny nad Napoli" - przekazała agencja Reuters, przypominając, że klub z Neapolu czeka na mistrzostwo kraju od 1990 roku.

Kłopoty gospodarzy trwały już w pierwszej połowie. Napoli przegrywało do przerwy po golu reprezentanta Argentyny Nicolasa Gonzaleza. Wprawdzie w 58. minucie wyrównał Belg Dries Mertens, ale Fiorentina odpowiedziała szybko dwoma trafieniami - Francuza Jonathana Ikone oraz Brazylijczyka Arthura Cabrala.

Gospodarzy stać było tylko w końcówce na bramkę Nigeryjczyka Victora Osimhena.

W tabeli Napoli zajmuje trzecie miejce. Ma 66 punktów, podobnie jak broniący tytułu wicelider Inter Mediolan (jeden mecz zaległy), który dzień wcześniej pokonał u siebie Veronę 2:0.

Lider AC Milan (67 pkt) może wieczorem powiększyć przewagę - o godz. 20.45 zagra na wyjeździe z Torino.