Borussia Dortmund won 2-1 against FSV Mainz, second appearance and Haller assist

Borussia Dortmund rzutem na taśmę pokonała wczoraj Mainz. (Fot. Getty Images)
Borussia Dortmund won 2-1 away to FSV Mainz in the 17th round of the German soccer league. Giovanni Reyna scored for BVB in added time. Sebastian Haller, struggling with cancer, assisted.

Już w drugiej minucie Koreańczyk Lee Jae-sung z Mainz strzelił gola głową po dośrodkowaniu Szwajcara Edimilsona Fernandesa z rzutu rożnego.

Dwie minuty później Norweg Julian Ryerson zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po rykoszecie zaskoczyła bramkarza Mainz - Finna Dahmena i wpadła do bramki.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Haller. Napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej w 62. min. zmienił Youssoufę Moukoko.

W doliczonym czasie meczu trzy punkty gościom z Dortmundu dało trafienie Reyny. Asystę przy tej bramce zanotował Haller, który drugi raz w sezonie zagrał w Bundeslidze. W niedzielę zadebiutował w starciu z Augsburgiem.

Haller w lipcu przeszedł z Ajaksu Amsterdam do Borussii Dortmund, ale przez kilka miesięcy nie mógł grać, ponieważ wykryto u niego nowotwór jąder i przechodził chemioterapię.

Liga niemiecka: Pierwszy występ Hallera w BVB po operacjach i chemioterapii

Trener Bayernu: Musimy pozyskać kolejnego bramkarza

Liga niemiecka: Bayern zremisował w Lipsku, debiut Sommera

Liga niemiecka: Klęska Freiburga, Eintracht nowym wiceliderem

Liga angielska: Liverpool i Chelsea coraz dalej od czołówki, jubileusz Kloppa