Bundesliga: Borussia Dortmund leads and awaits Bayern's answer

Piłkarze Borussii Dortmund są w doskonałej formie. (Fot. INA FASSBENDER/AFP via Getty Images)
Borussia Dortmund's players won their 10th consecutive match since the beginning of the year, counting all games, and took the lead in the German Premier League. In the first game of the 23rd round, BVB defeated RB Leipzig at home 2:1. Previous leader Bayern Munich plays today.

Dortmundczycy zakończyli poprzedni rok dwoma z rzędu porażkami - z VfL Wolfsburg i Borussią Moenchengladbach, ale od początku bieżącego są nie do zatrzymania. Wygrali osiem spotkań w Bundeslidze, jedno w Pucharze Niemiec i jedno w Lidze Mistrzów.

Wczoraj objęli prowadzenie w 21. minucie, gdy Marco Reus wykorzystał rzut karny po tym, jak sfaulował go bramkarz rywali Janis Blaswich. Na 2:0 podwyższył strzałem z dystansu (po rykoszecie) Emre Can.

Ostatnie minuty należały jednak do gości, którzy po strzale Szweda Emila Forsberga w 74. minucie zmniejszyli stratę, a w końcówce byli bliscy wyrównania, ale po silnym uderzeniu Timo Wernera piłkę wybił barkiem sprzed linii bramkowej Nico Schlotterbeck.

BVB ma 49 punktów i o trzy wyprzedza walczący o 11. tytuł z rzędu Bayern Monachium, który był sklasyfikowany wyżej dzięki lepszemu bilansowi goli. Bawarczycy zagrają dzisiaj po południu na wyjeździe z VfB Stuttgart.

RB Lipsk ma 42 punkty i jest na czwartej pozycji.