English league: defeat of the Bednarek team, Leicester City in runner-up

To nie był udany mecz dla drużyny Bednarka. (Fot. Getty Images)
Southampton, in whose colors the entire match was played by Jan Bednarek, lost to Leicester City 0: 2 in the 19th round of the English Premier League. 'Lisy' moved up to second place in the table, 'Saints' dropped to eighth.

Bramki dla gospodarzy uzyskali James Maddison (37.) i Harvey Barnes (90+5.). Drugi z nich był bliski podwyższenia prowadzenia już w 75. minucie, ale po jego uderzeniu Bednarek wybił głową piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

Leicester City ma 35 punktów, o jeden mniej od prowadzącego w tabeli Manchesteru United. W niedzielę "Czerwone Diabły" zmierzą się na Anfield z broniącym tytułu odwiecznym rywalem - Liverpoolem. "The Reds", zepchnięci z drugiego miejsca przez "Lisy", zgromadzili 33 punkty. Southampton jest na ósmym miejscu z 29 "oczkami".

Wcześniej na angielskich boiskach zaprezentowało się trzech innych biało-czerwonych. Po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowym składzie West Bromwich Albion znalazł się Kamil Grosicki. Polak zadebiutował w barwach tej ekipy w Premier League 12 grudnia ubiegłego roku w spotkaniu z Newcastle United (2:1), ale wówczas na boisku pojawił się dopiero w 80. minucie. Tym razem w wyjazdowym starciu z Wolverhampton Wanderers grał do 69., a jego zespół zwyciężył 3:2.

Piłkarze Leeds United, w tym Mateusz Klich, przegrali u siebie z Brighton & Hove Albion 0:1. Z kolei ze zwycięstwa i czystego konta cieszył się bramkarz West Ham United Łukasz Fabiański - "Młoty" pokonały Burnley 1:0.

W derbach Londynu na stadionie Fulham gospodarze byli minimalnie gorsi od Chelsea. "The Blues" zwyciężyli 1:0, a jedyną bramkę zdobył w 78. minucie Mason Mount.