Premier League: Haaland saves the day in stoppage time

Erling Haaland strzelił gola w doliczonym czasie gry. (Fot. Getty Images)
Manchester City defeated Fulham 2:1 at home in the 15th round of the English Premier League thanks to Norwegian Erling Haaland's goal in added time. 'The Citizens' moved up to first place and await the outcome of today's London derby between Chelsea and current leader Arsenal.

Haaland wrócił do gry po przerwie spowodowanej kontuzją. Wczoraj rozpoczął na ławce, a na boisko wszedł w 64. minucie.

W tym momencie było 1:1. Gospodarze prowadzili od 17. minuty po golu Argentyńczyka Juliana Alvareza, ale w 26. minucie czerwoną kartkę za faul w polu karnym zobaczył Portugalczyk Joao Cancelo, a chwilę potem rzut karny dla beniaminka z Londynu wykorzystał Brazylijczyk Andreas Pereira.

Mimo gry w osłabieniu piłkarze City mieli przewagę. Długo nic z niej nie wynikało, obrońcy tytułu zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w doliczonym czasie. W piątej minucie doliczonego czasu gry Haaland wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Belgu Kevinie De Bruyne.

To już 18. gol Norwega w tym sezonie Premier League, prowadzi zdecydowanie w klasyfikacji strzelców.

"The Citizens" z dorobkiem 32 punktów awansowali na pierwsze miejsce. Wyprzedzają o jeden Arsenal, który dzisiaj zagra z Chelsea na stadionie "The Blues". Tego dnia ciekawie zapowiada się też mecz Tottenham Hotspur - Liverpool.

Bardzo emocjonujące spotkanie kibice obejrzeli w Leeds. Miejscowy zespół pokonał AFC Bournemouth 4:3, chociaż po prawie godzinie przegrywał 1:3.

Bohaterem Leeds United ponownie okazał się Crysencio Summerville. 21-letni Holender zdobył decydującą bramkę w 84. minucie.

Ten sam piłkarz zapewnił swojej drużynie trzy punkty w poprzedniej kolejce - wówczas "Pawie" wygrały niespodziewanie z Liverpoolem na Anfield 2:1, a Summerville trafił do siatki w 89. minucie. Mateusz Klich był wczoraj rezerwowym w ekipie gospodarzy.

Dzięki drugiemu zwycięstwu z rzędu Leeds zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 15 punktów.