English league: Bednarek's team conceded six goals to Chelsea

To nie był udany mecz dla piłkarzy Southampton FC. (Fot. Getty Images)
Southampton FC, with Jan Bednark in the squad, lost at home to Chelsea London 0: 6 in the 32nd round of the English Premier League. The result was already set at the beginning of the second half. Today, the hit of the round - the leader of Manchester City will take the runner-up Liverpool.

Sobota w Premiera League rozpoczęła się od dość niespodziewanego zwycięstwa walczącego o utrzymanie Evertonu nad Manchesterem United 1:0, ale najwięcej tego dnia mówiono o wydarzeniach, do jakich doszło kilka godzin później w Southampton.

Drużyna Bednarka już w 31. minucie przegrywała z Chelsea 0:4, a w 54. było 0:6. Po dwie bramki dla przeciętnie spisujących się w ostatnich tygodniach "The Blues" zdobyli Mason Mount i Timo Werner, a po jednej Marcos Alonso i Kai Havertz.

Polski obrońca rozegrał cały mecz, a w 60. minucie został ukarany żółtą kartką.

Jak przypomniał Reuters, to już siódmy raz, kiedy Southampton FC stracił cztery lub więcej bramek w pierwszej połowie ligowego meczu pod wodzą Ralpha Hasenhuettla.

W trakcie spotkania wśród kibiców tej drużyny pojawiły się zapewne obawy, że może powtórzyć się sytuacja z poprzednich sezonów, gdy "Święci" przegrali po 0:9 z Leicester City (25 października 2019 roku) i Manchesterem United (2 lutego 2021).

Ostatecznie aż takiej piłkarskiej klęski nie było, ale Southampton przegrał piąty z sześciu ostatnich meczów (jeden remis), licząc wszystkie rozgrywki. W tabeli jest trzynasty (36 pkt), zaś Chelsea wciąż zajmuje trzecią lokatę (62), którą prawdopodobnie utrzyma do końca sezonu, biorąc pod uwagę różnice punktowe za nią i przed nią.

Szesnasty Leeds United, z Mateuszem Klichem w składzie, pokonał wczoraj na wyjeździe przedostatni Watford FC 3:0. Polski pomocnik grał do 59. minuty. Opuścił boisko, gdy goście prowadzili 1:0.

Dziś szlagier całej rundy. Lider Manchester City (73 pkt) podejmie o godz. 16:30 wicelidera Liverpool (72).

Obie ekipy prezentują się w tym sezonie świetnie nie tylko na krajowym podwórku, ale również na europejskiej arenie. W Lidze Mistrzów są blisko awansu do półfinału. W pierwszych ćwierćfinałach Liverpool wygrał na wyjeździe z Benficą Lizbona 3:1, a Manchester City u siebie z Atletico Madryt 1:0.