Lewandowski, 'new Aguero' Dybala and Alves rejects move

Robert Lewandowski strzelił przepięknego gola (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski scored goal for Bayern in match with Szachtarem Donieck .

Reprezentant Polski pokonał bramkarza gości w 75. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam. Drużyna z Niemiec wygrała 7:0.

Już po raz siódmy w historii LM zanotowano rezultat 7:0. Przy okazji Bawarczycy wyrównali swój rekordowy wynik (7:0 z FC Basel w 2012 roku).

To trzecie trafienie Lewandowskiego w tym sezonie Ligi Mistrzów. Wcześniej do siatki Szachtara trafili w Monachium - Thomas Mueller (dwie bramki), Jerome Boateng, Franck Ribery i Holger Badstuber.

Wczoraj 26-letni Polak miał w sumie kilka dogodnych okazji, np. w 23. minucie piłka po jego strzale głową trafiła w słupek.

W pierwszym spotkaniu Bayernu z Szachtarem, rozegranym we Lwowie, padł wynik bezbramkowy, a w rewanżu w Monachium emocje właściwie skończyły się już po trzech minutach.

Wówczas sędzia usunął z boiska za faul w polu karnym obrońcę gości Ołeksandra Kuczera. To najszybciej pokazana czerwona kartka w historii Ligi Mistrzów.