Lewandowski's ninth in the eleventh "Kicker"

Robert Lewandowski jest piłkarzem Bayernu Monachium. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski went to the best of the 28th in the German Kicker lineup. This is his ninth such honor in the season. Bayern Munich striker received a note close to the ideal - 1.5.

Polski napastnik w sobotę strzelił dwa gole w spotkaniu z Borussią Dortmund, wygranym przez Bawarczyków 4:1. W 72. minucie opuścił boisko trzymając się za bark, ale po spotkaniu zapewnił, że to nic poważnego.

W obecnym sezonie kapitan reprezentacji Polski jest najczęściej wybieranym piłkarzem do jedenastki kolejki "Kickera". Został wyróżniony dziewięć razy.

Do jedenastki tej rundy spotkań trafiło też trzech innych graczy Bayernu Monachium: Franck Ribery (nota 1,5), Philipp Lahm (1,5) oraz Arjen Robben (1). Ten ostatni został wybrany graczem kolejki.

Jakub Błaszczykowski z Wolfsburga, który w spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen (1:4) wszedł na boisko po przerwie, otrzymał notę 4 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową).