La Liga: Barcelona's fierce derby for a draw

Na zdj.: Adama Traore z FC Barcelona i Adria Pedrosa z Espanyolu podczas wczorajszego meczu. (Fot. Getty Images)
Barcelona's players drew the away derby match with Espanyol 2: 2 in the 24th round of the Spanish league. They scored the equalizing goal in 90 + 6. minute, and the referee showed three red cards in added time, including two for the Espanyol players.

Goście prowadzili już od drugiej minuty po trafieniu Pedriego, lecz jeszcze przed przerwą wyrównał Sergi Darder.

W 64. minucie Espanyol objął prowadzenie po golu Raula de Tomasa. Taki wynik utrzymywał się długo, ale w końcówce spotkania trener Xavi wprowadził do gry doświadczonego Holendra Luuka de Jonga i nie pożałował swojej decyzji. W 90+6. minucie 31-letni napastnik wyrównał strzałem głową.

W zaciętej końcówce spotkania czerwone kartki zobaczyli Nico Melamed i Manu Morlanes z Espanyolu oraz Gerard Pique z ekipy gości. Melamed i Pique - po drugiej żółtej.

W trakcie drugiej połowy na boisko wszedł Ousmane Dembele. To pierwszy od ponad miesiąca występ Francuza w Barcelonie. W styczniu sporo mówiło się o tym, że odejdzie z klubu, ale - przynajmniej na razie - pozostał na Camp Nou.

Barcelona z dorobkiem 39 punktów awansowała na czwarte miejsce, taki sam dorobek ma piąte Atletico Madryt.

Espanyol, który w 2022 roku jeszcze nie wygrał w lidze, jest trzynasty - 28 pkt.

Lider Real Madryt (54) dzień wcześniej zremisował na wyjeździe bezbramkowo z Villarreal.