Menu

Maradona T-shirt sold at auction for 55,000 euro

Maradona T-shirt sold at auction for 55,000 euro
Diego Maradona i Ciro Ferrarą podczas imprezy ku czci Maradony na stadionie "La Bombonera" w 2001 r. W Buenos Aires. (Fot. Getty Images)s.
The shirt of the famous football player Diego Maradona was auctioned off for 55 thousand. euro. The money will be used to fight the coronavirus pandemic. The leotard was passed by former player Ciro Ferrara, who played with the legendary Argentine in Napoli.
Advertisement
News available in Polish

Ferrara, były reprezentant Włoch, razem z braćmi Fabio i Paolo Cannavaro założył fundację, która zbiera sportowe pamiątki, by te później wystawiać na licytacje.

"Ciro Ferrara, wygraliśmy kolejny mecz razem. Prawdopodobnie najważniejszy z nich. Zwyciężyliśmy razem, tak jak zazwyczaj to robiliśmy" - napisał na Facebooku Maradona.

Z opublikowanego komunikatu wynika, że na aukcji zebrano w sumie 85 tys. euro. Oprócz koszulki Maradony były wystawione do licytacji sportowe pamiątki 26 innych piłkarzy. Nie podano jednak szczegółów.

Pandemia koronawirusa zaatakowała cały świat, ale we Włoszech sytuacja była jedną z najtrudniejszych. W sumie w Italii zachorowało dotychczas prawie 198 tys. ludzi, a zmarło ponad 26 tys

Czytaj więcej:

Maradona ze względów zdrowotnych zrezygnował z pracy w Meksyku

Diego Maradona jak dr Jekyll i pan Hyde: Dokument o genialnym piłkarzu już w kinach

Diego Maradona po operacji kolana

Maradona wraca do trenowania. Przed nim spore wyzwanie

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement