Menu

Joan Laporta is bidding to return as the president of Barcelona football club

Joan Laporta is bidding to return as the president of Barcelona football club
Laporta jest prawnikiem, posiada własną firmę Laporta & Arbós. (Fot. Getty Images)
The Barcelona president who made Pep Guardiola coach and oversaw the most prolific period in the club’s history presented his campaign to lead the club for a second time in a press conference on Monday and made keeping Lionel Messi his priority.
Advertisement
News available in Polish

Laporta, który stał na czele "Dumy Katalonii" w latach 2003-10, obiecał, że przede wszystkim chce naprawić atmosferę, która panuje wokół klubu. "Chcę byśmy wszyscy znowu byli jednością. Przecież Barcelonismo nas wszystkich łączy. Nigdy nie powinno dzielić. Jest czas, by drużyna znowu była prowadzona do kolejnych zwycięstw, by znowu o nas było głośno dzięki sukcesom" - podsumował.

Barcelona od miesięcy znajduje się w kryzysie sportowym i gospodarczym. W piątek klub ustalił z piłkarzami obniżenie kontraktów, co pozwoli zaoszczędzić ok. 122 mln euro. Gdyby nie doszło do porozumienia, to już w styczniu - jak informowały media - Barcelona musiałaby ogłosić bankructwo. Z powodu pandemii koronawirusa "Barca" jest ok. 300 mln euro na minusie. Długi wzrosły do kwoty 488 mln euro - poinformował dziennik "Marca".

Sportowo sytuacja nie wygląda lepiej. Barcelona zajmuje teraz siódme miejsce w tabeli. Messi latem chciał odejść z klubu i w pewnym sensie tylko zapisy prawne w jego kontrakcie spowodowały, że został. To wszystko sprawiło, że w październiku z funkcji prezesa zrezygnował Josep Bartomeu.

Czytaj więcej:

Liga Mistrzów: Barcelona, Juventus, Sevilla i Chelsea w 1/8 finału

Pewne zwycięstwo Barcelony. Hołd Messiego dla Maradony

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.01.2021
  GBP 5.152 złEUR 4.547 złUSD 3.751 złCHF 4.221 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement