Menu

IBB Polonia London - Champion of England will play the next CEV Champions League

IBB Polonia London - Champion of England will play the next CEV Champions League
Vangelis Koutouleas pozostaje w IBB Polonii Londyn i w dalszym ciągu będzie pierwszym trenerem drużyny. (Fot. sandsphotos.co.uk)
IBB Polonia London will play the next Champions League competition under the watchful eye of Vangelis Koutouleas. At the end of May 2021, the process of applying for the 2021/2022 edition of the CEV Champions League was completed.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Londyńczycy po raz trzeci z rzędu wezmą udział w rozgrywkach i będą walczyć o kolejne sukcesy w skali klubu oraz całej brytyjskiej siatkówki. W sezonie 2021/22 klub stawia sobie za cel poprawę wyników sportowych z poprzednich edycji, w których najpierw Mladost Zagreb, a następnie Itas Trentino wyeliminowało ich już na samym początku zmagań. IBB Polonia pozna swojego pierwszego rywala nadchodzącej edycji rozgrywek pod koniec miesiąca.

Losowanie par Ligi Mistrzów na rundy 1-3 odbędzie się w piątek, 25 czerwca. Wśród potencjalnych przeciwników ponownie znalazł się chorwacki Mladost Zagreb oraz drużyny takie jak grecki Olympiacos Piraeus, holenderska Draisma Dynamo Apeldoorn (z którą IBB Polonia grała już dwukrotnie na europejskich parkietach), czy rumuński C.S.M. Arcada Galati. Pierwsze mecze, według terminarza CEV, odbędą się na początku października.

Udział w Lidze Mistrzów ponownie stawia przed londyńczykami dwa cele: sportowy i organizacyjny. Klub chce pokazać kolejnym Brytyjczykom piękno sportu i zachęcić ich do udziału w profesjonalnych siatkarskich eventach.

Z kolei, z wyzwaniem przygotowanie drużyny do założonych na nadchodzący sezon sportowych celów zmierzy się Vangelis Koutouleas. Grek pozostaje w IBB Polonii Londyn i w dalszym ciągu będzie pierwszym trenerem drużyny.

"Cieszę się, że kolejny sezon spędzę w Londynie i będziemy z IBB Polonią kontynuować pracę nad realizacją sportowych celów, które sobie wyznaczyliśmy. Zapowiada się ciekawy, ale zarazem wymagający sezon, w którym chcemy udowodnić, że angielski klub też może liczyć się wśród europejskiej elity. Teraz skupiam się na procesie rekrutacji i dopracowaniu konkretnego planu działania na powakacyjne treningi i przygotowania do październikowych rozgrywek. Mam nadzieję, że ten sezon ruszy normalnie i będziemy mogli regularnie rozgrywać mecze i cieszyć się siatkówką" - stwierdził Vangelis Koutouleas, trener IBB Polonii Londyn.

IBB Polonia Londyn – na arenie europejskiej występuje systematycznie od sezonu 2016/17. W latach 2016/2017 spróbowała swoich sił w Pucharze CEV Challenge i osiągnęła tam historyczny rezultat awansując do 1/8 rozgrywek, natomiast w kolejnych dwóch latach wzięła udział w Mistrzostwach o Puchar NEVZA kończąc jeden z tych turniejów (w 2019 roku) na najwyższym stopniu podium. W sezonie 2019/20 zadebiutowała w Lidze Mistrzów. W kolejnym roku także wzięła udział w tych rozgrywkach. 
 

Czytaj więcej:

IBB Polonia London uczy siatkówki przez Internet

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement