Tennis: Hubert Hurkacz easily advances to second round of ATP San Diego

W drugim secie rywal Hurkacza (na zdj.) był bez szans. (Fot. Mike Hewitt/Getty Images)
Last week, Hubert Hurkacz (ATP 12) won the Metz title. This is the third contest he has won in 2021, after Delray Beach and Miami. Pole came back to the USA to perform first in San Diego and then in Indian Wells. On Wednesday his rival was Alex Bolt (ATP 144). He defeated Australian 7: 6 (2), 6: 1.

W pierwszym secie żadnemu z tenisistów nie udało się przełamać podania rywala i o zwycięstwie zadecydował tie-break, pewnie wygrany przez Polaka. W drugiej partii Hurkacz szybko objął prowadzenie 5:0 i dopiero wówczas Boltowi udało się wygrać pierwszego gema. W sumie mecz trwał godzinę i 23 minuty.

Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie 24. w rankingu ATP Karacjew, który w pierwszej rundzie wyeliminował Argentyńczyka Federico Delbonisa 6:1, 7:5.

W San Diego Hurkacz wystąpił także w deblu, ale w parze z brazylijskim tenisistą Marcelo Melo przegrali dzisiaj w pierwszej rundzie z rozstawionymi z numerem trzecim Australijczykiem Johnem Peersem i Słowakiem Filipem Polaskiem 6:7 (12-14), 6:4, 11-13.

Hurkacz po raz pierwszy wystąpił z Melo, który był partnerem deblowym Łukasza Kubota. Lubinianin z Brazylijczykiem stale współpracowali w latach 2017-20, a w trakcie obecnego sezonu połączyli siły ponownie na pewien czas, ale po US Open postanowili się znów rozstać.

Dwa wygrane finały Hurkacza w kilka godzin!

Ranking WTA: Iga Świątek oficjalnie czwartą rakietą świata