Menu

Hungary: Almost all injured in the accident of the Polish bus left the hospital

Hungary: Almost all injured in the accident of the Polish bus left the hospital
W wypadku zginął jeden z pasażerów, a trzy osoby doznały poważniejszych obrażeń. (Fot. Getty Images)
Almost all those injured in the Sunday accident of a Polish coach in Hungary, in which one person died, have already been discharged from hospitals; two women are the exception - Hungarian TV M1 reported yesterday.
Advertisement
News available in Polish

"Według naszych informacji, wypuszczono już do domu wszystkich z wyjątkiem dwóch kobiet" - podała telewizja, dodając, że ranne te przebywają w szpitalu w Segedynie.

W wieczornym dzienniku telewizyjnym pokazano, jak pod szpital w Kiskunhalas podjechał polski autokar, by zabrać do kraju wypisanych rannych, i dziewczynka wychodząca z niego z mamą przytula się do swojego taty, który był leczony w szpitalu w Kecskemecie.

"Ciężej rannym i w niepewnych przypadkach wykonano dziś dodatkową tomografię. Mieliśmy mężczyznę ze złamanym żebrem, ale także on został skierowany w stanie stabilnym do przewiezienia do domu. Także dziewczynka, u której było podejrzenie urazu czaszki, została wypisana w stanie całkowicie stabilnym. U jej mamy było podejrzenie urazu szyjnego odcinka kręgosłupa, ale również w jej przypadku tomografia dała negatywny wynik" - przekazał w TV dyrektor szpitala w Kiskunhalas Szabolcs Szepesvari.

Biuro prasowe Ministerstwa Zasobów Ludzkich poinformowało wczoraj wieczorem, że troje ciężej rannych i 42 osoby z lżejszymi obrażeniami przebywało w szpitalach w 4 pobliskich miastach. "Większość z nich wymagała opatrzenia tylko drobniejszych skaleczeń" - podało biuro prasowe, dodając, że "jeden mężczyzna odniósł tak poważne obrażenia, że jego życia niestety nie udało się uratować".

W niedzielę rano w okolicy miejscowości Kiskunfélegyháza na południu Węgier doszło do wypadku autokaru, wiozącego polskich turystów z Bułgarii do kraju. Jechało nim 46 osób, wśród nich dwóch kierowców. Jeden z pasażerów zginął na miejscu, trzy osoby doznały poważniejszych obrażeń.

Polski autokar z nieustalonych na razie przyczyn zjechał do rowu przy autostradzie M5. Według węgierskiej policji, do wypadku doszło ok. godz. 6:30.

Czytaj więcej:

Węgry: Wypadek polskiego autokaru. 1 osoba zabita, 34 rannych

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement