Menu

German League: Competition authorities praise the supporters' attitude

German League: Competition authorities praise the supporters' attitude
Pierwsze mecze ligi niemieckiej po przerwie spowodowanej pandemią odbyły się bez kibiców. (Fot. Getty Images)
The German football management team Deutsche Fussball League praised the fans for their attitude when the season resumed after a break due to a coronavirus pandemic. 'They behaved as they should be,' said DFL head Chrisitan Seifert.
Advertisement
News available in Polish

Policja w Niemczech obawiała się, że mimo iż na trybuny wejść nie można, zorganizowane grupy kibiców będą zbierać się w okolicach stadionów, aby wspierać swoje zespoły. Jednak w ubiegłym tygodniu, kiedy odbyły się pierwsze po przerwie kolejki ekstraklasy i jej zaplecza, do niczego takiego nie doszło.

"Jesteśmy w kontakcie z niektórymi organizacjami kibiców i jest dla mnie jasne, że fani są zbyt inteligentni, aby wyruszać pod stadion i dać pożywkę swoim krytykom" - stwierdził Seifert na łamach "Sueddeutsche Zeitung".

Szef DFL nie krył, że napawa go to dużą satysfakcją.

"Nie miałem wątpliwości, że kibice będą się zachowywać wzorowo. Można być dumnym, że pomimo wszystkich podziałów w środowisku piłkarskim udało się wypracować porozumienie i zjednoczyć" - dodał.

W tabeli prowadzi Bayern Monachium, którego najlepszym strzelcem jest mający 26 ligowych goli w tym sezonie Robert Lewandowski. Bawarczycy o cztery punkty wyprzedzają Borussię Dortmund Łukasza Piszczka.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement