Menu

Freshers banned from having sex with anyone other than housemates

Freshers banned from having sex with anyone other than housemates
"Freshers Week", czyli wielka integracja, odbywa się zazwyczaj w połowie września. (Fot. Getty Images)
British universities have warned students to prepare for a much tamer freshers’ week during the pandemic, leaving them no room for drunken debauchery.
Advertisement
News available in Polish

Odbywający się zazwyczaj w połowie września "Freshers Week" to tydzień imprez integracyjnych, który daje tysiącom nowych studentów możliwość zaaklimatyzowania się na uczelni.

Jednak w tym roku uniwersytety w Wielkiej Brytanii ograniczą interakcje społeczne do jednego gospodarstwa domowego lub jednej "bańki społecznej", co oznacza, że ​​studenci będą mieli zakaz urządzania dzikich imprez lub uprawiania seksu z ludźmi, z którymi nie mieszkają.

Osoby przyłapane na lekceważeniu nowych ograniczeń, wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19, poniosą surowe konsekwencje - podał "The Sunday Times".

Władze University of West England w Bristolu już zapowiedziały, że na ich kampusie nie będzie miejsca na "niedopuszczalne zachowania", a na studentów, którzy złamią zakaz, "zostaną nałożone grzywny". Imprez i "nocujących gości" zabroniły też University of East Anglia,  University College London i Cambridge.

W zeszłym tygodniu w Oksfordzie nałożono na uczniów obowiązek zakrywania twarzy w pomieszczeniach zamkniętych oraz zapowiedziano montaż ekranów z pleksiglasu w bibliotekach.

W tym roku akademickim wiele brytyjskich uniwersytetów nie prowadziło wykładów w tradycyjnej formie. Z powodu epidemii koronawirusa zajęcia zostały przeniesione do internetu. Co więcej, większość uczelni planuje ograniczyć bezpośrednie uczenie się po ponownym otwarciu kampusów.

Czytaj więcej:

Rośnie liczba zagranicznych studentów na polskich uczelniach

Uniwersytet w Cambridge: Do lata 2021 r. zajęcia tylko online

Ranking: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement