Menu

France: Supermarkets prepare for a second lockdown

France: Supermarkets prepare for a second lockdown
Tak wyglądały półki we francuskich sklepach podczas pierwszej fali pandemii. (Fot. Getty Images)
Due to the development of the epidemic and the convening of the Defense Council on possible further restrictions, supermarkets in France stock up and make larger orders for selected groups of products in the event of another lockdown, writes the daily 'Le Figaro'.
Advertisement
News available in Polish

Na wiosnę podczas dwumiesięcznego lockdownu we Francji sklepy zostały zaskoczone, w wyniku czego doszło do zjawiska "pustych półek" i niedoboru pewnych grup produktów, takich jak mąka, ryż, żywność puszkowana, oliwa czy środki higieniczne oraz papier toaletowy.

Prezes produkującej makaron firmy Panzani, Xavier Riescher, przekazał dzisiaj stacji Europe 1, że "supermarkety mają zapasy i my również je mamy". Riescher dodał, że Panzani sprzedał w październiku 30 proc. więcej produktów do supermarketów.

"Tym razem będziemy dużo spokojniejsi. Sprawy są dobrze zarządzane. Będzie wystarczająco dużo pszenicy, aby zapewnić całą produkcję" - podkreślił Riescher.

"Musimy spodziewać się trudnych decyzji" - przyznał dzisiaj minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin w radiu France Inter, pytany o ewentualne ustalenia Rady Obrony obradującej dzisiaj i jutro na temat kolejnych obostrzeń sanitarnych.

Producenci żywności zapewniają, że tym razem nie zabraknie produktów. (Fot. Getty Images)

Media spekulują, że preferowanym rozwiązaniem jest ustalenie godziny policyjnej wcześniej w dni powszednie i połączenie tego obostrzenia z lockdownem w weekendy. Jeśli chodzi o obowiązującą w 54 departamentach godzinę policyjną, szef MSW zapewnił, że jest ona "bardzo dobrze przestrzegana". Pilnuje tego 12 tys. policjantów i żandarmów.

W ciągu ostatniej doby we Francji  stwierdzono 26 771 zakażeń koronawirusem. Zmarło 257 kolejnych zainfekowanych osób.

Wczorajsze dane oznaczają znaczny spadek w porównaniu z dniem poprzednim, gdy informowano o rekordowych 52 010 nowych zakażeniach. Resort przypomina jednak, że ostatnie liczby mogą nie odzwierciedlać rzeczywistości, bowiem w poniedziałki z reguły mają miejsca opóźnienia w raportowaniu bilansów z wielu regionów kraju.

Łącznie koronawirusem we Francji od początku pandemii zakaziło się 1 165 278 osób. Zmarło 35 018 chorych.

Czytaj więcej:

Francja: Stan zagrożenia epidemicznego od północy z piątku na sobotę

Badanie: Zamknięcie granic pomogło ograniczyć pandemię

Francja: Ponad 50 tys. zakażeń koronawirusem w jeden dzień

Francja: Ograniczony transport publiczny w Paryżu i regionie Ile de France

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.12.2020
  GBP 4.990 złEUR 4.477 złUSD 3.737 złCHF 4.123 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement