Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Former Formula One boss Bernie Ecclestone detained in Brazil

Former Formula One boss Bernie Ecclestone detained in Brazil
Bernie Ecclestone w styczniu 2017 r. przestał pełnić stanowisko prezesa w Formule 1. (Fot. Klaus Pressberger/SEPA.Media /Getty Images)
Former Formula One boss Bernie Ecclestone has been arrested in Brazil on suspicion of illegal weapons possession, local police said yesterday. He left custody after posting bail.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

91-letni Brytyjczyk został zatrzymany na lotnisku w Sao Paulo podczas kontroli przed lotem prywatną maszyną do Szwajcarii. Przy prześwietleniu bagażu okazało się, że znajduje się w nim nieudokumentowany pistolet LW Seecamp 32.

Jak podała policja, Ecclestone został następnie przewieziony do lotniskowego aresztu na Campinas-Viracopos. Podczas przesłuchania przyznał się, że broń należy do niego, ale tłumaczył, że nie wie, w jaki sposób znalazła się w jego bagażu. Po wpłacaniu kaucji został zwolniony i udał się w podróż do Szwajcarii.

Jego żoną jest urodzona w Brazylii Fabiana Ecclestone, wiceszefowa Światowej Federacji Automobilowej (FIA) i członkini Światowej Rady Sportów Motorowych. W maju oboje wzięli udział w kilku imprezach w Brazylii, m.in. spotkali się z trzykrotnym mistrzem globu F1 Nelsonem Piquetem.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Nie będzie innego wyścigu w miejscu odwołanego GP Rosji

Formuła 1: Verstappen wygrał w Barcelonie

Formuła 1: Zdjęcie nagiego Bottasa przyniosło 50 tysięcy euro na cele dobroczynne

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement