Football League: RB Leipzig beat Manchester City and will play in the Europa League

Zawodnicy RB Lipsk świętują wygraną z Manchesterem City 2:1. (Fot. RONNY HARTMANN/AFP via Getty Images)
RB Leipzig players beat Manchester City 2:1 at home in the last round of the Champions League group stage. The English champion had already secured first place in Group A, while the German team finished third and will continue in the Europa League.

RB Lipsk do meczu przystąpił dwa dni po zwolnieniu trenera Jesse'ego Marscha. Zespół tymczasowo prowadzi asystent Amerykanina Achim Beierlorzer.

Niemiecka ekipa o trzecie miejsce toczyła korespondencyjny pojedynek z Club Brugge, które w tym samym czasie grało na wyjeździe z Paris Saint-Germain. Prowadzenie RB Lipsk w 24. minucie dał Węgier Dominik Szoboszlai. W 71. podwyższył Portugalczyk Andre Silva.

Dla gości w 77. trafił Algierczyk Riyad Mahrez. "The Citizens" kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartką w 83. minucie ukarany został Kyle Walker.

PSG natomiast wygrało z belgijską drużyną 4:1. W drugiej i siódmej minucie z goli cieszył się Kylian Mbappe, a w 38. i 76. Argentyńczyk Lionel Messi. Dla Club Brugge w 68. bramkę zdobył Mats Rits. Francuzi także już wcześniej byli pewni gry w fazie pucharowej.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup uzyskują awans do 1/8 finału LM. Zespoły z trzecich miejsce zostają przeniesione do Ligi Europy, gdzie z ośmioma zespołami z drugich miejsc w LE stworzą pary barażowe o 1/8 finału.