FA Cup semi-final draw: Arsenal to play Reading, Aston Villa face Liverpool or Blackburn

Czy Wojciech Szczęsny weźmie udział w spotkaniu FC Reading i Arsenalu w półfinale? (Fot. Getty Images)
Arsenal are set to play Reading in the semi-finals of the FA Cup after the Championship side overcame League One outfit Bradford. The Royals won their replay against this season's surprise package 3-0.

Bramki dla triumfatorów poniedziałkowego pojedynku zdobyli: Hal Robson-Kanu (6), Garath McCleary (9) i Jamie Mackie (68). Ekipa gości od 62. minuty grała w osłabieniu po tym jak Filipe Morais dostał czerwoną kartkę.

Graczy FC Reading w półfinale czeka - przynajmniej teoretycznie - znacznie trudniejsze zadanie. Zmierzą się z ubiegłorocznym triumfatorem rozgrywek - Arsenalem.

"Kanonierzy", z Wojciechem Szczęsnym w składzie, w ćwierćfinale pokonali Manchester United 2:1.

Na rywala w walce o udział w decydującym spotkaniu czekają zawodnicy Aston Villi. Będą nimi grający w ekstraklasie piłkarze Liverpoolu lub występujący klasę niżej Blackburn Rovers.

W pierwszym spotkaniu niespodziewanie zanotowano remis 0:0. Mecz zostanie powtórzony. Półfinały rozegrane zostaną w dniach 18/19 kwietnia.