English league: Chelsea lead again, Leicester defeated Manchester United

Piłkarze Chelsea znów objęli prowadzenie w tabeli. (Fot. Getty Images)
Chelsea regained their leading position thanks to a 1-0 victory in the London derby over the newcomer Brentford FC in the 8th round of the English league. Leicester City players, rivals of Legia Warszawa in the group stage of the Europa League, won with Manchester United 4: 2.

"Lisy" zatrzymały serię 29 wyjazdowych spotkań "Czerwonych Diabłów" bez porażki; ostatnia ligowa przegrana Manchesteru United na obcym boisku miała miejsce w styczniu 2020 roku.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 19. minucie po bramce Masona Greenwooda, później gole strzelali zawodnicy Leicester City (Youri Tielemans w 31. minucie i Caglar Soyuncu w 78.), a do remisu doprowadził Marcus Rashford w 82. W następnej akcji trzecie trafienie dla gospodarzy uzyskał Jamie Vardy, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Patson Daka.

Leicester zajmuje 11. pozycję w tabeli (11 pkt), a Manchester United jest piąty (14).

Wczoraj na pierwsze miejsce na kilka godzin awansował Liverpool. "The Reds" pokonali na wyjeździe Watford 5:0, a hat-trickiem popisał się Brazylijczyk Roberto Firmino. Liverpool jako jedyny w tym sezonie nie zaznał jeszcze porażki.

Wieczorem pozycję lidera odzyskała jednak Chelsea. Triumfatorzy Ligi Mistrzów nie bez kłopotów pokonali w derbach Londynu na wyjeździe beniaminka Brentford 1:0 po trafieniu Bena Chilwella tuż przed przerwą.

Gospodarze mieli swoje szanse, ale w bramce Chelsea świetnie spisywał się Edouard Mendy. To było pierwsze ligowe starcie obu zespołów od 1947 roku.

"The Blues" zgromadzili 19 punktów. O jeden wyprzedzają Liverpool, a o dwa broniący tytułu Manchester City.

Ekipa City wygrała u siebie z Burnley 2:0 po golach Bernardo Silvy w 12. minucie i Kevina De Bruyne'a w 70.

W "polskim" meczu Southampton zwyciężył Leeds United 1:0 po bramce zdobytej przez uznawanego za wielki talent 20-letniego reprezentanta Albanii Armando Broję (53). W drużynie triumfatorów 90 minut rozegrał Jan Bednarek (zobaczył żółtą kartkę), a wśród pokonanych do 77. grał Mateusz Klich.

Brighton and Hove Albion, w składzie z Jakubem Moderem (rozegrał 84 minuty), zremisował 0:0 z zamykającym tabelę Norwich City.

Według medialnych doniesień, selekcjoner polskiej reprezentacji Paulo Sousa oglądał w sobotę występ potencjalnego kadrowicza, mającego polskie korzenie Matty'ego Casha w barwach Aston Villa w rywalizacji z Wolverhampton Wanderers. Klub z Birmingham prowadził do 80. minuty 2:0, ale w końcówce "Wilki" strzeliły trzy gole (Casha nie było już na boisku), w tym Ruben Neves w 95. minucie.

Dziś i jutro odbędą się jeszcze trzy spotkania 8. serii, w tym derby Londynu Arsenal - Crystal Palace.