Menu

English League: It's an idea to finish the game in ... China

English League: It's an idea to finish the game in ... China
Czy mecze ligi angielskiej będą odbywać się w Państwie Środka? (Fot. Getty Images)
Uncertainty about when and whether football will resume encourages English clubs to be creative. One of them - according to the magazine 'The Athletic' - proposed to finish the Premier League in China. Currently, all leagues are not playing due to the coronavirus pandemic.
Advertisement
News available in Polish

Chiny wydają się być obecnie najbardziej bezpiecznym miejscem na świecie. Wprawdzie to właśnie tam wybuchła w połowie grudnia epidemia, ale liczba chorych spada, a nie rośnie.

Na razie nie wiadomo, który angielski klub wystąpił z taką propozycją. Inne zespoły na razie nie chcą potwierdzić, że rozmowy na taki temat trwają, niektóre reagują na taki pomysł sceptycznie.

"To nie ma żadnego sensu. To szalony pomysł i jestem pewien, że nie zostanie zaakceptowany przez większość. Jeśli zgodzimy się na przeniesienie Premie League do innego kraju, zostaniemy rozdarci na pół. Nie pozwólmy na to" - skomentował jeden z szefów klubu, który chciałby jednak pozostać anonimowy.

Wcześniej dyskutowano o tym, żeby rozgrywać spotkania bez udziału publiczności w wybranych miejscach. Wszystkie mecze miałaby pokazywać telewizja na żywo. Podobnie jak w mistrzostwach świata czy Europy, zespoły miały zostać zamknięte w odizolowanych hotelach, by maksymalnie zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Ten pomysł na razie także upadł.

Pandemia koronariwusa COVID-19 wybuchła w połowie grudnia w Chinach. Do tej pory na całym świecie zarażonych jest już ponad milion osób, w tym ponad 54 tys. zmarło. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement