Depay goal give Manchester United lead

Na listę strzelców wpisał się m.in Juan Mata (po lewej)/ Fot. Getty Images)
Memphis Depay has struck in the fourth minute of injury time at the end of the first half to give Manchester United a 1-0 lead over Sunderland in the Premier League clash at Old Trafford.

Na Old Trafford na listę strzelców wpisywali się Memphis Depay, Wayne Rooney i Juan Mata. Holender tym samym cieszył się z pierwszego trafienia w lidze angielskiej, a Rooney z pierwszego w tym sezonie.

Natomiast "The Citizens" spotkanie w Londynie rozpoczęli zgodnie z planem. W 25. minucie prowadzenie gościom dał Kevin de Bruyne. "Koguty" wyrównały jednak tuż przed przerwą za sprawą Erica Diera, a w drugiej połowie gole dla nich zdobywali Toby Alderweireld, Harry Kane i Erik Lamela.

To druga porażka z rzędu Manchesteru City, który wygrał pięć pierwszych spotkań, nie tracąc w nich nawet jednego gola. Od "Czerwonych Diabłów" ma o jeden punkt mniej. Manchester United poprzednio na prowadzeniu był po inauguracyjnej kolejce sezonu 2013/14.

"Bycie na pierwszym miejscu w tabeli to bardzo miłe uczucie, tym bardziej, że to pierwszy raz kiedy jestem trenerem Manchesteru. Zawsze ciężko się gra przeciwko drużynie, która skupia się przede wszystkim na obronie. Po zdobyciu pierwszej bramki grało nam się już znacznie łatwiej" - oznajmił Louis van Gaal.

Łatwe zwycięstwo odniósł Arsenal. Podopieczni trenera Arsene'a Wengera pokonali na wyjeździe Leicester City 5:2. Hat trickiem popisał się Chilijczyk Alexis Sanchez. To była pierwsza porażka "Lisów" w tym sezonie. W ich kadrze ponownie zabrakło Marcina Wasilewskiego.

Porażek doznały drużyny z polskimi bramkarzami. Swansea City Łukasza Fabiańskiego uległo na wyjeździe Southamptonowi 1:3, a AFC Bournemouth Artura Boruca przegrało, także na boisku rywala, ze Stoke City 1:2.

W ostatnim wczorajszym meczu Newcastle United zremisowało u siebie z Chelsea Londyn 2:2. Po godzinie gry gospodarze niespodziewanie wygrywali po bramkach Ayoze Pereza i Georginio Wijnalduma. Wciąż dalekim od optymalnej formy obrońcom tytułu w końcówce punkt zapewnili rezerwowi. Do siatki trafili Ramires i Willian.

Podopieczni trenera Jose Mourinho w siedmiu meczach zgromadzili zaledwie osiem "oczek" i w tabeli zajmują dopiero 15. miejsce.