Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Czech coach: Lewandowski is a big name

Czech coach: Lewandowski is a big name
Jaroslav Silhavy uważą, że Polska będzie bardzo wymagającym przeciwnikiem za sprawą "wielkich graczy". (Fot. Getty Images)
The Czech footballers will start the Euro 2024 qualifiers with the Friday match against Poland in Prague. The hosts' coach Jaroslav Silhavy does not hide that his team wants to advance. He treats Robert Lewandowski with respect. Group E also includes Albania, Moldova and the Faroe Islands.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Czesi wierzą, że wygrana z biało-czerwonymi pozwoli im zrobić ważny krok w kierunku awansu. Niemal za każdym razem przypominają, że gwiazdą reprezentacji Polski jest Robert Lewandowski, a nowym selekcjonerem jest portugalski selekcjoner Fernando Santos.

"Oczywiście, że chcemy awansować z tej grupy. Biorąc pod uwagę, że Polska była losowana z pierwszego koszyka, będzie faworytem. Wierzę, że poradzimy sobie z tą drużyną. Chcemy dobrze wejść w kwalifikacje" - ocenił Jaroslav Silhavy.

Jak wypadnie polska reprezentacja w czasie meczu z Czechami? (Fot. Getty Images)

Czesi wygrali trzy z ostatnich czterech spotkań z Polską. We wszystkich tych zwycięstwach zachowali czyste konto. Ostatni raz obie reprezentacje spotkały się w listopadzie 2018 roku w towarzyskim meczu w Gdańsku, który podopieczni Silhavy'ego wygrali 1:0. Polacy, w przeciwieństwie do czeskiej drużyny, rok temu na przełomie listopada i grudnia wystąpili na mistrzostwach świata w Katarze, gdzie awansowali z grupy, a w 1/8 finału przegrali 1:3 z późniejszymi finalistami z Francji.

"W pierwszej kolejce zmierzymy się z najsilniejszym przeciwnikiem naszej kwalifikacyjnej grupy. Gramy w domu. Możemy dyskutować, czy to dobrze, czy nie. Bilety wyprzedane. I tak mamy przed sobą wielki mecz" – podkreślił szkoleniowiec.

"Nasz przeciwnik niedawno grał na mundialu. Polscy piłkarze występują w mocnych klubach, we Włoszech, w Anglii. W pierwszej kolejności wymieniłbym Lewandowskiego, to wielkie nazwisko. Ale są i inni, jak Zieliński, Cash. Zagramy z wielkim przeciwnikiem. Wierzę jednak, że będziemy ich nękać u siebie i zakończy się to naszym zwycięstwem" - dodał Silhavy, którego podopieczni na własnym boisku przegrali tylko raz w ostatnich 13 meczach.

W czeskiej drużynie po raz kolejny zabraknie kontuzjowanego napastnika nr 1, Patrika Schicka. Gospodarze najbardziej obawiają się 34-letniego kapitana biało-czerwonych. Lewandowski w reprezentacyjnych barwach rozegrał już 138 meczów, w których zdobył 78 bramek.

Czytaj więcej:

Media w Portugalii: Santos dobrze zna Czechów, na pewno ma plan

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.06.2023
  GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement