Menu

Croydon: A policeman fatally shot in police custody

Croydon: A policeman fatally shot in police custody
Okoliczności sprawy wciąż pozostają niejasne. (Fot. Getty Images)
A Met Police officer was fatally shot last night in a police custody in London by an arrested man who most likely shot himself later and is in critical condition.
Advertisement
News available in Polish

Okoliczności zdarzenia, do którego doszło w dzielnicy Croydon w południowym Londynie, pozostają niejasne, ale jak podają brytyjskie media, 23-letni mężczyzna został zatrzymany w nocy przez dwóch funkcjonariuszy w związku z tym, że miał przy sobie pewną ilość amunicji i przewieziony do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej nie był skuty kajdankami.

Gdy już na terenie aresztu jeden z funkcjonariuszy otworzył drzwi do celi, zatrzymany mężczyzna wystrzelił do niego z broni, którą - jak na to wygląda - miał cały czas przy sobie, a następnie sam się próbował zastrzelić. Policjant został przewieziony do szpitala, gdzie wskutek odniesionych obrażeń zmarł, natomiast zatrzymany mężczyzna znajduje się w stanie krytycznym.

Przebieg wydarzeń - w tym w szczególności, jak doszło do faktu, że zatrzymany mężczyzna nie został przeszukany i w areszcie miał przy sobie broń - jest ustalany. Według nieoficjalnych informacji, zabity policjant miał ponad 30-letni staż i niedługo miał przejść na emeryturę.

"To naprawdę szokujące zdarzenie, w którym jeden z naszych kolegów stracił życie w najbardziej tragicznych okolicznościach. Moje myśli są z jego rodziną, bezpośrednimi współpracownikami i przyjaciółmi" - oświadczyła komendant policji metropolitalnej Cressida Dick.

Kondolencje rodzinie policjanta złożyli też premier Boris Johnson i minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

Czytaj więcej:

Epidemia "szansą" dla światowego terroryzmu

Policja: Atak w Reading miał podłoże terrorystyczne

Policja: Atak w Glasgow to nie akt terroru, zginął tylko sprawca

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement