Menu

RB Leipzig given green light for 8,500 fans to return

RB Leipzig given green light for 8,500 fans to return
20 września w meczu RB Lipsk z Mainz na trybunach zasiądzie 8,5 tys. widzów. (Fot. Getty Images)
RB Leipzig have become the first Bundesliga club to be given the green light to allow some fans into their stadium for their season opener.
Advertisement
News available in Polish

Z powodu pandemii koronawirusa w Niemczech wszystkie imprezy sportowe odbywają się bez udziału kibiców. Jednak władze miasta zgodziły się, by 20 września w meczu RB Lipsk z Mainz na trybunach zasiadło 8,5 tys. widzów. Będą oni rozproszeni w małych grupach na mogącym pomieścić 42 tys. osób obiekcie. Wszyscy będą musieli być w maskach. Kibice gości nie będą mogli zasiąść na trybunach.

Władze Lipska zastrzegły, że mogą wycofać się z tej decyzji, jeśli liczba zakażeń w najbliższym czasie wzrośnie ponad obecny poziom.

"Chcemy odważyć się pójść trochę w kierunku normalności. Jesteśmy świadomi, że pandemia jest daleka od pokonania. Jednak wszędzie tam, gdzie to możliwe - przy spełnieniu surowych warunków - należy pozwolić ludziom powrócić do swoich codziennych zajęć" - oświadczył burmistrz Lipska Burkhart Jung.

Z powodu pandemii rozgrywki Bundesligi zostały przerwane w marcu i wznowione w maju bez udziału kibiców. Wczoraj w Niemczach odnotowano 1 218 nowych zakażeń i cztery zgony.

Czytaj więcej:

Od dzisiaj publiczność może wrócić do hal sportowych. Znikają limity osób na basenach

Rząd brytyjski przywraca ograniczenia dla kibiców

Bundesliga bez kibiców do końca października?

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement