Bundesliga: Only runner-up draw, chance ahead Bayern

Maleją szanse na zdobycie przez RB Lipsk mistrzostwa kraju... (Fot. Getty Images)
The runner-up in the German football league, RB Leipzig, only drew 0-0 at home with Hoffenheim in the match of the 29th round. He is currently four points behind Bayern Munich.

Przez większość piątkowego meczu nie było zbyt ciekawie. Piłkarze z Lipska posiadali przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Jeszcze w 90. minucie mieli na koncie tylko jeden celny strzał.

Zdarzały się sytuacje, gdy zespół z Lipska był z piłką już bardzo blisko bramki rywali, ale umiejętnie "wypychany" przez gości musiał cofać akcję w... pobliże własnego pola karnego.

W ostatnich sekundach spotkania, w piątej minucie doliczonego czasu gry, doszło jednak do niesamowitej sytuacji. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu Duńczyka Yussufa Poulsena piłka wpadła do bramki. Gospodarze celebrowali objęcie prowadzenia, ale sędzia konsultował się jeszcze z VAR. Po chwili obejrzał powtórkę i... nie uznał bramki. Piłka, zanim wpadła do siatki, odbiła się bowiem od głowy Poulsena i otarła o jego rękę.

Remis oznacza, że maleją szanse na zdobycie przez RB Lipsk mistrzostwa kraju. Wicelider ma 61 punktów i traci cztery do Bayernu.